недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Попладне нестабилно, со дожд и ветар

download

Поврзани вести

Нестабилно, со локална појава на пороен дожд, грмежи, засилен ветер и изолирана појава на град, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска попладне особено во северните и западните делови на земјава.

За време на викендот нестабилно ќе биде во поголем дел од земјава, со поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со пообилни врнежи и појава на град.

Во почетокот на следната седмица нестабилно ќе биде во попладневните часови со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во случај на појава на електрични празнења се препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести