среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Попладне нестабилно со локален пороен дожд

dozd reka

Поврзани вести

Променливо облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, а можна е и изолирана појава на град, најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој во вечерните часови ќе го промени правецот во северозападен.Температурата ќе се движи од 15 до 21 степен. Во Скопје ќе преовладува слично време со температура до 18 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести