среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Попладне пороен дожд

dozhd-3

Поврзани вести

Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилување на ветерот. Можно е изолирана појава на поинтензивни процеси со град и електрични празнења.

Во наредните денови во попладневните часови се уште ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, но претпладне ќе биде претежно сончево, а температурата повторно ќе биде во пораст.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести