сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Попладне повторно дожд, грмежи и град

dozd

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне нестабилно, особено во северните и источните делови. На места со пороен дожд и  грмежи, а можна е и изолирана појава на град.

Ќе дува слаб југозападен, а на местата со пороен дожд повремено засилен ветер. Максималната температура ќе се движи од 23 до 30 степени.

Периодот на нестабилно време продолжува се до крајот на рабоната недела. Нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе биде претежно во поладневните часови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести