среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Попладне со пороен дожд и грмежи

poroen-dozd12

Поврзани вести

Од пладневните часови, најпрвин во западните, а потоа и во останатите делови ќе биде нестабилно со појава на пороен дожд, грмежи и изолирана појава на град. Во периодот на поројни врнежи ќе дува повремено засилен ветер. Овие процеси ќе продолжат и во ноќните часови.

И во наредните денови ќе се задржи нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер. Денес попладне и утре локално ќе има појава на невреме со интензивен пороен дожд и град, а се очекува да наврнат и поголеми количини на воден талог (над 30л/м2).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести