понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Попладне со услови за невреме

nevreme2

Поврзани вести

Денеска времето ќе се задржи сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југозападен ветер. Кон крајот на денот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на краткотрајно невреме со засилен ветер и град.

Утре повремено ќе дува засилен ветер претежно од западен правец, а попладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност. Во четврток и петок попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести