четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Попладне врнежи од снег

sneg.jpg-500

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер, што ќе доведе до нагло опаѓање на температурата и врнежи, кои прво ќе бидат од дожд и снег, а кон крајот на денот на повеќето пониски места ќе преминат во снег. На планините ќе паѓа само снег.

Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од три до 10 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до шест степени.

Најчитани вести