Свет

Поплава во Луизијана: Жена и нејзиното куче спасени во последен момент (ВИДЕО)

Поплава во Луизијана: Жена и нејзиното куче спасени во последен момент (ВИДЕО)
Драматична снимка се појави на социјалните мрежи каде се гледа како жена и нејзниот миленик се спасени во последен момент во поплавата која ја зафати Луизијана.

Младо момче успева да ја извади жената од веќе потонатиот во вода автомобил, а откако жената му кажува дека и нејзиното куче е внатре и моли за да го спаси, момчето без двоумење повторно се внурнува во водата и го спасува и кученцето.

Во поплавите во Луизијана загинаа најмалку 3 лица, а над 1.000 беа спасени, меѓу кои и автобус полн со деца.