сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Поплавена е куќата на Тито

kuka

Последни вести

Во невремето кое го зафатило краписката-загорска жупанија, особено нејзиниот западен дел Кумровец, за 10 минутни паднале големи количини на дожд и поплавиле голем број на објекти, меѓу кои и родната куќа на Тито.

Невремето ја погодила оваа област во доцните вечерни часови во сабота, а санирањето на штетите се уште трае.

Куќата на Тито била поплавена со околу 40 сантиметри вода, а настрадале уште 30-на објекти.

Најчитани вести