недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Поплавени повеќе делови на Атина од поројните дождови

atina_poplaviii

Последни вести

Повеќе делови на Атина се поплавени од поројните дождови, јавуваат грчки медиуми.

Поради поплавените улици во западниот дел од градот во реонот на Пиреја, Керацини и Драпецона голем број возачи останаа блокирани на улиците со своите автомобили. Поплавени се голем број продавници и домови.

Противпожарната служба соопшти дека интервенираат речиси целиот ден со испумпување вода која на одделни места достигнала до еден метар височина. Според нив, поплавени се над 200 домови и канцеларии.

Бура со дождови и ниски температури се очекуваат во голем дел од државата во викендот. Во голем број реони во северна Грција се очекува и снег.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести