петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Поплавите во Босна и Херцеговина земаа 23 човечки животи

Полицијата трага по уште еден маж во Добој чие семејство пријавило исчезнување.

bo

Поврзани вести

Во Добој вчера е пронајдено тело на маж за кој е утврдено дека загинал во поплавите кои минатата недела го погодија тој град, со што бројот на жртвите во поплавите во БиХ е зголемен на 23, јави Танјуг.

Полицијата на Република Српска наведе дека е пронајдено телото на 41-годишен маж од местото Кожуха кај Добој, кој досега се водеше како исчезнат.

Полицијата трага по уште еден маж во Добој чие семејство пријавило исчезнување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести