петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Поплавите во Хрватска ја зедоа првата жртва

poplava-41

Поврзани вести

Поплавите ја зедоа првата жртва во Хрватска.

Идентитетот на починатиот маж не е откриен.

Уште две лица се водат како исчезнати, по кои продолжува потрагата.

Хрватските медиуми објавија дека најдраматично е во источниот дел од земјата и на подрачјето на Хрватска Костојница и Двор. Во Славонски Брод нивото на река Сава полека се намалува.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести