понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 80

Поплавите во регионот ја земаа првата жртва

poplavi-kosovo

Поврзани вести

Седумдесет и шестгодишниот Јак Тахири од  општина Ѓаковица е првата жртва на поплавите во Косово.

Според портпаролот на општината Тахири се удавил околу 13 часот во селото Кушевац откако во обид да го помине мостот кој се наоѓал над еден надојден поток, паднал.

Поплавите ги погодиле и другите градови на Косово.

Најчитани вести