среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Поплавите во Србија однеле 57 жртви

poplave-obrenovac500

Последни вести

Во катастрофалните поплави во Србија во мај годинава загинаа вкупно 57 лица, од кои 23 се удавиле, а биле евакуирани 31.879 граѓани, јави Танјуг.

Ова денеска го соопшти државниот секретар во српското МВР, Александар Николиќ.

Парламентарната комисијата го разгледува извештајот на српската Влада за поплавите и мерките за спасување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести