петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Поплавите во Србија однесоа 27 жртви

Најдовме луѓе кои мислеле дека со автомобилите ќе побегнат од големата вода. Бранот наишол и само еден човек се спасил кој порано излегол од автомобилот, посочи премиерот на Србија.

vucic-govornica500

Поврзани вести

Бројот на лица кои загинаа од почетокот на поплавите во Србија е 27, а најмалку 11 од нив починале поради природна смрт, изјави српскиот премиер Александар Вучиќ.

Тој истакна дека за сигурно ќе кажат лекарите по завршените обдукции.

„Денес добар дел од теренот е пребаран. Најдовме луѓе кои мислеле дека со автомобилите ќе побегнат од големата вода. Бранот наишол и само еден човек се спасил кој порано излегол од автомобилот“, посочи премиерот на Србија.

Вучиќ истакнал дека нема повеќе пријави за исчезнати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести