недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Поплавите во Србија пресекоа мост на полвина

Страшната слика предизвикува ужас, а засега нема податоци дали некој настрадал. Во Крупањ кај Лозница излеани се четири реки, сите улици се поавени, нема струја, а според неофицијалните информации исчезнале најмалку 4 лица.

most1-500

Поврзани вести

Мостот кој се наоѓа на патот кон Крупањ во големата поплава  е пресечен на половина.

Страшната слика предизвикува ужас, а засега нема податоци дали некој настрадал. Во Крупањ кај Лозница излеани се четири реки, сите улици се поавени, нема струја, а според неофицијалните информации исчезнале најмалку 4 лица.

most-500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести