сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Поплавите во Ваљево ја земаа првата жртва

Исчезнувањето на М.В е пријавено минатата недела кога заминал во посета на ронините и не се вратил. Според сознанијата на медиумите, најверојатно се удавил во реката за време на поплавите.

va

Поврзани вести

Во реката Обници на територијата на Ваљево вчера е  пронајден машки труп. Телото  е  видено вчера  попладне во реката  кај Казнениот поправен завод за  малолетници.

Исчезнувањето на М.В е пријавено минатата  недела  кога заминал во посета  на  ронините и не се  вратил. Според   сознанијата на  медиумите, најверојатно се  удавил во реката за  време на поплавите.

Ова е  прва  жртва во Ваљево од поплавите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести