сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Попоски: Апсолутно мнозинство за непречено продолжување на реформите

poposki-gostivar-500

Поврзани вести

Денешната посета на Гостивар од страна на носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 6, Никола Попоски, продолжи со средби со граѓаните на населбите Балин Дол, Питарница, Малеарди и Млаки.

Дополнително, Попоски ја посети црквата Св. Петка и зема учество на еколошко-здравствената трибина организирана од Комисијата за животна средина и образование на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар.

На средбите со гостиварци Попоски ги истакна проектите содржани во програмата на ВМРО-ДПМНЕ “Проверено”. Исто така, тој особено ја нагласи потребата од добивање на 62 пратеници во Собранието на Република Македонија за коалицијата “За подобра Македонија” со цел непречено продолжување на реформскиот процес на Македонија и полесно надминување на внатрешните и надворешните предизвици на државата.

Агендата на Попоски во гостиварско продолжува со посети на селата Врапчиште и Долна Бањица, каде ќе оствари средби со локалното население и претставниците на турската заедница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести