петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Попоски го посети реканскиот крај

IMG_2377-1000Skud

Поврзани вести

Во продолжение на денешните активности, носителот на кандидатската листа за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 6, Никола Попоски ги посети селата Скудриње, Ростуше и Жировница.

На средбите со жителите на овие рекански села, Попоски ги истакна реализираните проекти на Владата на Република Македонија во овој крај за периодот 2006-2014 и дополнително ги претстави приоритетите на ВМРО-ДПМНЕ во областа на земјоделството и предвидените идни вложувања во патната инфрастеуктура за наредниот четиригодишен период.

IMG_2427-1000Zir

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести