вторник, 27 јуни 2017  |  Вести денес: 54

Попоски: Изборите се можност да ја затвориме вештачката криза

nikola-poposki-int99-1

Последни вести

ВМРО-ДПМНЕ тргнува најсилно досега на терен. Очекуваме избори на 11 декември, тие се многу значајни во овој момент од најмалку две причини, истакна денес од Волково членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски.

„Првата е завршување на кризата и враќање на основните, најважни работи за граѓаните. Премногу штета се нанесе на Република Македонија во изминатиов период од правење на вештачка криза и овој момент изборите се можност да го затвориме ова поглавје. Втората најважна работа е повторно посветување на она што е најзначајно за граѓаните тоа се инвестициите, работните места, нови можности“, посочи Попоски.

Најчитани вести