понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Попоски ќе се обрати пред Комитетот за надворешна политика во ЕП

Poposki-Intervju-MIA-image1-600x384_0_0

Последни вести

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска во Брисел на покана на претседавачот со Комитетот за надворешна политика во Европскиот парламент Елмар Брок, ќе се обрати пред членовите на ЕП и пратеници од националните парламенти на земјите членки на ЕУ и министрите за надворешни работи на шесте земји од Западен Балкан.

На состанокот се очекува да се разменат ставови и гледишта на членовите на Комитетот и министрите за надворешни работи околу политиката на проширување на Европската унија.

Најчитани вести