четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 9

Попоски: На 11 декември ќе решиме дали ќе имаме силна Македонија или Македонија со свиткана кичма (ВИДЕО)

poposki-miting-sk-640x362

Последни вести

Луѓе од калибарот на Заев, Рада и Стево, професионални профитер се водат од една водилка- да се врзат за фотелја. Мислат дека не ги знаеме, истакна Никола Попоски, носителот на кандидатската листа во првата изборна единица, на вечерашниот голем митинг во Скопје.

-Мораме заедно да се избориме, а за успех во таа борба вие, народот сте најдобриот гарант. Вие знаете кој гради, а кој руши, кој отвора, а кој затвора работни места, кој гради патишта и иднина… Ние во секоја одлука сме го сакале најдоброто за нашата земја, за народот.

На 11 декември, додаде Попоски, ќе решиме дали ќе имаме силна Македонија или Македонија со свиткана кичма.

 

Најчитани вести