понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Попоски на конференција за Западен Балкан во Брисел

poposki-grcija

Последни вести

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски денес во Брисел ќе учествува на Конференција за Западен Балкан, насловена „Европската иднина на Западен Балкан”.

Tеми на дискусија на Конференцијата, како што информираат од МНР, се европската перспектива на Западниот Балкан, доброто владеење, миграциската криза, а ќе се разговара и за релевантни безбедносни прашања.

Во рамки на Конференцијата, министерот Попоски ќе оствари повеќе билатерални средби.

Конференцијата е организирана од страна на Европскaта народна партија, Центарот за европски студии „Вилфрид Мартенс” и Фондацијата „Конрад Аденауер”.

 

Најчитани вести