недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 10

Попоски на подготвителен министерски состанок за самитот Париз-Балкан 2016

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски ќе учествува на подготвителниот министерски состанок за Самитот Париз-Балкан 2016, кој се оддржува денеска во Париз.

nikola-poposki-4

Поврзани вести

Како што соопшти МНР, на маргините на состанокот ЗБ6, шефот на македонската дипломатија Попоски ќе оствари повеќе билатерални средби.

Најчитани вести