Македонија

Попоски на состанок на НАТО во Брисел

Попоски на состанок на НАТО во Брисел

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска ќе учествува на редовниот Состанок на министрите за надворешни работи на Северно – атлантскиот Совет на НАТО во формат Решителна поддршка, што ќе се одржи во седиштето на НАТО во Брисел.

Учеството на Попоски е на покана на Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

Ваквото време ќе се задржи и во наредните денови. Ќе преовладува стабилно и суво време со релативно високи измерени дневни температури коишто се очекува да бидат највисоки кон средината на неделата и да се движат помеѓу 12 и 18 степени.

Во четврток ќе има и услови за појава на утринска магла по одделни котлини.