петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Попоски на состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ

28.5.2012 Brko pri Kranju, Slovenija. Nikola Poposki, makedonski zunanji minister.FOTO:JURE ERZEN/Delo

28.5.2012 Brko pri Kranju, Slovenija. Nikola Poposki, makedonski zunanji minister.FOTO:JURE ERZEN/Delo

Последни вести

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски денеска ќе учествува на состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ во Виена, објави МИА.

Попоски ќе се обрати пред Постојаниот совет, а ќе има и работен ручек со група амбасадори акредитирани во ОБСЕ.

Постојаниот совет на ОБСЕ е едно од најважните тела на најголемата регионална организација, сочинето од 57 претставници на земјите членки од Ванкувер до Владивосток, соопшти МНР

Најчитани вести