недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Попоски на средби со граѓани во Гостивар

IMG_8220

Поврзани вести

Носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија” за изборната единица 6, Никола Попоски, денеска во Гостивар заедно со кандидатот за пратеник од општина Гостивар, Сашо Аќимоски, остварија повеќе средби со граѓани на овој град и го посетија основното училиштето „Кемал Ататурк”.

Попоски се сретна и со претседателот на Демократската партија на Турците и кандидат за пратеник од коалицијата „За подобра Македонија”, Кенан Хасипи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести