петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Попоски на традиционалниот Европски политички самит во Брисел

Poposki-Intervju-MIA-image1-600x384_0_0

Последни вести

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска ќе учествува на традиционалниот Европски политички самит, кој во организација на тин-тенк институтот „Пријатели на Европа“ се одржува во Брисел на тема „Заживување на Западниот Балкан”.

Како што најави Министерството за надворешни работи, предвидено е министерот Попоски да има свое излагање во рамки на втората сесија од еднодневниот собир со наслов „Економски развој: дали е чашата половина полна ?”.

Најчитани вести