четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Попоски од Тетово: ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи со поддршка на стопанството

Денешната агенда во градот под Шара, носителот на ВМРО-ДПМНЕ во изборна единица 6 ја заврши со претставување на делот од проектите содржани во програмата на ВМРО-ДПМНЕ "Проверено", пред граѓаните од населбите Мала Станица и Ченто.

IMG_0444ok

Последни вести

Носителот на листата за изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата “За подобра Македонија”, Никола Попоски, во рамките на денешната посета во Тетово оствари средби со старите тетовски семејства од горните маала на градот, како и со претставниците на руската заедница во Тетово.

Дополнително, Попоски го обиколи централниот дел на градот и ги посети дуќанџиите со кои што разговараше за предизвиците на стопанствениците, како и мерките на Владата на Република Македонија за подобрување на бизнис климата во државата.

Денешната агенда во градот под Шара, носителот на ВМРО-ДПМНЕ во изборна единица 6 ја заврши со претставување на делот од проектите содржани во програмата на ВМРО-ДПМНЕ “Проверено”, пред граѓаните од населбите Мала Станица и Ченто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести