недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Попоски: ВМРО-ДПМНЕ и понатаму ќе ги поддржува сите граѓани на Македонија

„И понатаму ќе продолжиме со силно темпо на работа“.

IMG_8501-1000Rostuse

Поврзани вести

Министерот за надворешни работи и носител на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за ИЕ 6, Никола Попоски денеска се обрати пред жителите на Маврово – Ростуше.

Тој ги истакна проектите кои се внесени во програмата, а кои ќе придонесат за зголемување на квалитетот на живеење во живописниот рекански крај.

Меѓу другото Попоски напомена дека ВМРО-ДПМНЕ и понатаму ќе продолжи со силно темпо на работа и ќе ги поддржува сите граѓани на Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести