петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Попоски во Гостивар ја презентираше програмата „Проверено“

IMG_1003-1000

Поврзани вести

Носителот на кандидатската листа за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за ИЕ 6, Никола Попоски денеска го посети Гостивар каде што имаше средби со граѓаните на овој град.
Тој во рамките на посетата го посети објектот Мега Маркет Монтенегро каде што имаше средба со сопственикот на истиот. Во продолжение на посетата тој се сретна со граѓаните на населбите Кеј Вардар, Центар и Џамиџит маало, а оствари средби и со припадниците на турската и ромската заедница во овој град.
Попоски во текот на посетата ги промовираше проектите кои се реализирани од Владата на Република Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во овој град, а воедно ја презентираше и програмата “Проверено” за периодот 2014-2018 година. Тој ги истакна инфраструктурните и проектите за поддршка на земјоделието од оваа програма.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести