петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Попоски во општина Брвеница: 62 пратеници за крај на уцените

IMG_0030-1000Celopek

Поврзани вести

Денешните активности на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија” во изборната единица 6, Никола Попоски, продолжија со посети на населените места во општина Брвеница, односно селата Седларце, Теново и Челопек.

Во Челопек, Попоски ја посети старата црква од 14 век “Св. Никола”.

IMG_9965-1000Sedlar

 

На средбите со жителите на споменатите села, носителот на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 6 ги претстави проектите од програмата на ВМРО-ДПМНЕ “Проверено” за тетовскиот и гостиварскиот реон и побара уште позасилена поддршка од гласачите во општина Брвеница во вториот круг од претседателските избори и на парламентарните избори на 27 април.

IMG_9969-1000Tenovo

Воедно, Попоски укажа за значењето од добивањето на 62 мандати во Собранието на Република Македонија во справувањето со сите внатрешни и надворешни предизвици од страна на Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести