недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Попоски во посета на Брисел

Министерот за надворешни работи Никола Попоски во понедделник ќе оствари работна посета на Брисел среќавајќи се со претставници на институциите на ЕУ.

poposki

Поврзани вести

Министерот за надворешни работи Никола Попоски во понедделник ќе оствари работна посета на Брисел среќавајќи се со претставници на институциите на ЕУ.

Министерот Попоски ќе има работен доручек со постојаните претставници на земјите членки во ЕУ во пресрет на подготовките за заклучоците за Европкиот Совет кој ќе се одржи на 17-18 декември во Брисел.

Истовремено ќе оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан.

Најчитани вести