четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Попоски во Солун

Министрите за надворешни работи на земјите – членки на ЕУ и земјите од Западен Балкан ќе дискутираат на тема „2004 – 2014: 10. години од проширувањето и европската интеграција на Западниот Балкан“.

poposki_1301_g_0

Поврзани вести

На покана на Заменик премиерот и министер за надворешни работи на Република Грција Евангелос Венизелос, во рамки на Грчкото претседавање со Советот на Европската Унија, Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски денеска во Солун ќе учествува на Министерската конференција Европска Унија – Западен Балкан.

Министрите за надворешни работи на земјите – членки на ЕУ и земјите од Западен Балкан ќе дискутираат на тема „2004 – 2014: 10. години од проширувањето и европската интеграција на Западниот Балкан“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести