четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Попов нема да се сели во Вардар

10990-10984-popov

Последни вести

Вардар и Горан Попов ги договорија личните услови, и сите информации велеа дека тој ќе го облече црвено-црниот дрес, сепак тоа нема да се случи.

Спортскиот директор на Вардар, Гоце Седлоски потврди дека тие имале се договорено со Попов, но поради технички процедури трансферот не се реализирал.

Македонскиот фудбалер останува член на Динамо Киев откако Вест Бромвич не го откупи неговиот договор.

Пред крајот на преодниор рок, Вардар го комплетираше трансферот на младиот Ерменец, Артур Минарјан кој пристигнува од Шахтјор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести