петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Попречни сливници – решение за поплавите во Скопје

koce-trajanovski

Последни вести

Проблематичните точки во градот ќе се решаваат со поставување на попречни сливници, изјави градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски по вчерашните поплави предизвикани од силниот дожд.

Тој како пример ја посочи Кисела Вода каде таков сливник има поставено на последна 24 – ка. Детектирани се проблемите, направени се проектите, се чека на постапката за да бидат реализирани, рече Трајановски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести