петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Популарноста на Оланд го допре дното

Драстичен пад на популарноста на францускиот претседател

oland

Поврзани вести

Истражувањето на јавното мислење во Франција покажало дека популарноста на претседателот на таа земја, Франсоа Оланд, го допре дното.

Според анкетите на компанијата за истражување на јавното мисење, поддршката на Оланд паднала на 23 отсто. Истражувањето покажало дека во изминатиот месец популарноста на Оланд забележала пад од три отсто.

И додека Оланд минува низ бурен период во својот живот, кај граѓаните расте напнатоста поради стапката на невработеност, зголемување на даноци како и поради невоспоставениот економски раст.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести