петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Поради црвениот картон, Пандев ќе се “лади” на три натпревари

Најдобриот македонски фудбалер и член на Џенова, Горан Пандев заработи максимална казна за црвениот картон кој го доби на дуелот против Лацио.

Поради неспортскиот прекршок, Пандев ќе се "лади" три натпревари

Поради неспортскиот прекршок, Пандев ќе се "лади" три натпревари

Поврзани вести

Пандев беше исклучен во 85-та минута од натпреварот откако во еден воздушен дуел го удри со лакт во лицето противничкиот играч Маурисио. Неговиот тим загуби со 2:0, а Струмичанецот ќе мора да одлежи три натпревари суспензија.

Пандев нема да игра во дуелот со Милан в недела напладне, а ќе ги пропушти и дуелите со Удинезе на гости и Киево на домашен терен. Со оглед на тоа што следи и пауза поради репрезентативните дуели, враќањето на теренот ќе го забележи дури за еден месец, на 24 октомври против Емполи на гости.

Најчитани вести