Спорт

Поради црвениот картон, Пандев ќе се “лади” на три натпревари

Поради црвениот картон, Пандев ќе се “лади” на три натпревари
Поради неспортскиот прекршок, Пандев ќе се "лади" три натпревари

Пандев беше исклучен во 85-та минута од натпреварот откако во еден воздушен дуел го удри со лакт во лицето противничкиот играч Маурисио. Неговиот тим загуби со 2:0, а Струмичанецот ќе мора да одлежи три натпревари суспензија.

Пандев нема да игра во дуелот со Милан в недела напладне, а ќе ги пропушти и дуелите со Удинезе на гости и Киево на домашен терен. Со оглед на тоа што следи и пауза поради репрезентативните дуели, враќањето на теренот ќе го забележи дури за еден месец, на 24 октомври против Емполи на гости.