вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Жителите на булеварот Теодосија Гологанов без вода поради дефект

vodovod

Поврзани вести

Поради дефект на водоводната мрежа на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов во центарот на Скопје без вода ќе останат жителите на овој булевар.

Според информациите од Јавното претпријатие „Водовод и Канализација“, дошло до дефект на шибер затворач профил ф-80 милиметри поради  што жителите на булеварот на потегот од булеварот Св. Климент Охирдски до Католичка црква, потоа жителите од улиците Шумадинска, Киро Крстевски, Платник и Коле Неделковски ќе бидат без вода од 9,30 часот па се до санирањето на проблемот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести