среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Поради дефект без вода жителите на некоклку скопски села

1.-vodovod4

Поврзани вести

Поради дефект на водоводната мрежа во скопското село Сарај без вода ќе останат неколку села во околината.

Од Јавното претпријатие Водовод и Канализација поради дефект ан оррлица на улицата 12 број 110 во Сарај без водоснабдување ќе останат корисниците од населените места Грчец, Глумово, Шишево, Горна и Долна Матка  од 10:30 часот  па се до санирање на дефектот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести