вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Поради денот на жалост, Бит Фест продолжува утре

Во 20 часот утре во Мала сала на Центарот за култура ќе биде прикажан документарниот филм „Мој живот, мој филм“. Во 21 часот во Магаза на програмата се филмските денови „See a Paris“.

bitfest

Последни вести

Поради денот на жалост во земјава за загинатите четворица припадници на МВР во хеликоптерската несреќа во Струмица, сите настани на Бит Фест денеска се откажани, а програмата на оваа културна манифестација ќе продолжи утре.

Во 20 часот утре во Мала сала на Центарот за култура ќе биде прикажан документарниот филм „Мој живот, мој филм“. Во 21 часот во Магаза на програмата се филмските денови „See a Paris“.

Од 21 часот на Широк Сокак ќе почне концертот на „Џоук“ од Франција, а исто така од 21 часот, но во амфитеатарот во Хераклеја ќе биде изведена театарската комедија „Венецијанска свадба“. Преставата по текст на Димитар Захариевски, а режирана од Бојан Стојков, е во продукција на ЗГ „Дел-Арте“ од Битола.

Од 21 часот во Дом на АРМ Битолската опера ќе го изведе мјузиклот  „Тhe Opera House“. Оваа изведба е реприза.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести