понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 0

Поради голем одрон во прекин сообраќајот на патот Кочани-Делчево

одрон

Последни вести

Сообраќајот на патниот правец Кочани – Делчево во близина на селото Калиманци од 13 часот е во прекин поради голем одрон.

Екипите на ЈП Македонијапат интензивно работат на расчистување на одронот и нормализирање на сообраќајот.

Најчитани вести