среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Поради лошото време откажани десетици летови во Истанбул

turkis-eirlajns

Поврзани вести

Авиокомпанијата „Туркиш Ерлајнс“ откажа 48 летови до домашни и меѓународни дестинации, а причината за тоа се лошите временски услови во Истанбул, објавија локалните медиуми.

Откажани се летовите за Дијарбекир, Газиантеп, Мардин, Батман, Адана, Анталија, а од меѓународните летови откажани се летовите кон Белград, Приштина, Баку, Тбилиси, Будимпешта.

Поради лошото време утринава беа откажани и патувањата на траектите во Босфор, информира весникот „Тјуркие“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести