среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Поради магла на некои патишта видливост од само 50 метри

Маглата го отежнува одвиваањето на сообраќајот на повеќе патни правци

magla

Поврзани вести

Поради магла на патиштата кај Страцин, Тетово, Павлешенци и Кула на излезот од Скопје видливоста е намалена на само 50 метри, информираат од Диспечерскиот центар на Јавното претпријатие „Македонијапат“.

Инаку, сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во републиката  се одвива тековно,по наместа влажни коловои.Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево,Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат се на терен и редовно ги оддржуваат проодни сите патни правци.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести