сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Поради магла, намалена видливост на повеќе патни правци

magla

Последни вести

Намалена видливост поради магла има на патните правци Скопје – Тетово, каде видливоста е 50 метри, Велес – Скопје од 50 до 100 метри , Скопје – Велес видливоста е 100 етри, информираше „Македонија пат“.

Поради маглата, видливоста е намалена за исто толку и на патиштата  Тетово – Гостивар – крак Маврово, Штип – Радовиш, Штип – Неготино, Штип – Велес , Штип – Кочани , Кочани – Виница, а најгуста магла има на Градско – Демир Капија, каде не се гледа подалеку од 30 до 50 метри.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно по местимично влажни коловози.

Најчитани вести