четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Поради маглата откажан летот кон Турција

За пристигнување, утрово се реализирал летот на „Аустријан Ерлајнс“ од Виена, но затоа летот од Истанбул е целосно откажан, а од Берлин во 09:55 пренасочен е кон аеродромот во Солун.

aerodrom_20141017994

Последни вести

Поради густата магла, утрово по девет часот е затворен  скопскиот аеродром,  објави Фактор.

Откажан е летот на „Туркиш Ерлајнс“ кон Истанбул, а задоцнување се очекува и на летовите за Берлин, Базел и за Виена, закажани за до 13 часот.

За пристигнување, утрово се реализирал летот на „Аустријан Ерлајнс“ од Виена, но затоа летот од Истанбул е целосно откажан, а од Берлин во 09:55 пренасочен е кон аеродромот во Солун.

Порталот јавува дека доцнење се очекува и на слетувањата од Истанбул, Гетеборг, Виена и од Лондон, кои треба да се реализираат до 13 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести