сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Поради невреме, откажани сите летови од истанбулскиот аеродром

istanbul

Поврзани вести

Сите летови од истанбулскиот аеродром „Ататурк“ се откажани поради невреме проследено со силен ветер, обилни врнежи и грмежи кои го погодија Истанбул, соопштија од аеродромската служба.

Сите предвидени полетувања и слетувања се откажани, а во многу делови сообраќајот е во застој. Во соопштението не е наведно кога авио-сообраќајот ќе биде повторно воспоставен.

Турската метеоролошка служба предупреди дека обилните врнежи би можеле да потраат до доцна навечер, најавувајќи дека темните облаци пристигнуваат од Мраморното море.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести