среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Поради невремето во САД без електрична енергија остануваат над 500.000 лица

nevreme sneg

Поврзани вести

Над 500.000 лица останаа без електрична енергија во централните и североисточните држави во САД, кои викендов беа зафатени од силни снежни врнежи и ледени дождови пропратени со силен ветер, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Од невремето најмногу се зафатени и погодени државите Мичиген и Мејн. Таму без струја во пресрет на Божиќ состанале 300 илјади, односно 100 илјади корисници.

Лошото време во САД веќе зеде 14 жртви.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести