петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 67

Поради сообраќајка пренасочен сообраќајот на патот Куманово-Скопје

Од 10:40 часот претпладне сообраќајот на регионалниот пат Куманово - Скопје кај селото Умин Дол се пренасочува поради сообраќајна незгода, соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

патот

Поврзани вести

На останатите државни патишта сообраќајот се одвива тековно во зимски услови по претежно влажни коловози, а на осојничавите места во западниот дел од државата наместа има остатоци од кашест снег.

На возачите им се препорачува внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Најчитани вести