вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 55

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Охрид – Ресен

soobrakajka-aaa

Поврзани вести

Поради сообраќајна несреќа од 17 часот и 40 минути во прекин е сообраќајот на патниот правец Охрид – Ресен (кај тунелите), соопшти Автомото Сојузот на Македонија.

Оа АМСМ информираат дека на сите други патни правци во Македонија сообраќајот се одвива без забрани и застои.

Најчитани вести